Zıkkımın kökü

Dün akşam kıymasız domatesli patates yemeği ve domatesli makarna yedim. Bugün ne oldu bil? Sen ishal oldun! Tam 7 kez kaka yaptın. Domates mi dokundu yoksa sütüm artsın diye içtiğim kayısı kompostosundan mı oldu acaba? Demir damlasını kestik o etkilemiş olabilir mi? Yok yok daha keçinin etkilerini atamadık galiba üzerimizden. Yoksa dün durdurulamaz bir hızla emeklemeye başlayıp bütün günü taşların üzerinde bir oradan bir oraya emekleyerek geçirince üşüttün mü? Şimdi domatesi kesmeli mi kesmemeli mi?

Ben bu bitmez tükenmez soruları sormaktan çok sıkıldım. Kafam da çok karıştı. Doktorun Sema Hanım’a telefon açtım. Ben bıdıdı bıdıdı anlatırken kadına fenalık geldi tabi. NİHAN STOP! dedi ve başladı terapiye.

” Kendine gel, sakin ol! Zorlu bir süreçten geçiyorsun, haklısın ama sihirli değnek beklemeden önce sabırlı olmalısın. Ben doktor olduğum halde kendi çocuğumun alerjisinin içinden çıkamadım. Sen de kendi kendine doktorculuk oynama, bu kadar sorgulama.  Sana ne deniyorsa onu yap, belirtileri not al ve doktorunu ara. Bırak onun kafası karışsın, bırak sana ne yapacağını o söylesin. Senin sakin olman gerek, senin sütün bize lazım!”

Telefonu kapattığımda gözümden yaşlar süzülüyordu. Hakkaten bana ne oluyor böyle? Bu ben değilim. Ben normalde sakin bir anneyim, endişeli filan da değilim. Belirsizlik+açlık+uykusuzluk ayarlarımı bozdu! Baban gelip beni gülme krizine sokup fabrika ayarlarıma geri getirdi saolsun.

Telefonda tüm söyleyeceklerimi söyleyemem diye Fügen Hanım’a öyle bir mail döşendim ki! Oh be rahatladım. Şimdi o düşünsün bunların ne anlama geldiğini, hakkaten bana noluyor?  Babana gönderdiğim maili okudum, “Siz en iyisi zıkkımın kökünü yiyin hanfendi” diyecek bence dedi. Düşün yani neler yazdım 🙂

Sabah Can Ali’nin annesi ile konuşup onun başına gelen yeni gelişmeleri duyunca acaba bir doktora daha mı gitsem diye düşünmüştüm. Ama şimdi vazgeçtim. Bu işi daha fazla sorgulayıp iyice kafamı karıştırmayacağım. Biraz daha kafam atarsa tüm ilaçları kesip diyeti bırakıp bir 15 gün  de öyle geçireceğim. Bakalım kilo alman hakkaten diyetten mi yoksa o da mı bir tesadüf?

One Response to Zıkkımın kökü

  1. Başak dedi ki:

    Can Ali’nin son doktoru Kadir Tuğcu’ya gitmeni şiddetle tavsiye ediyorum Niko’cum. bana çok mantıklı geldi.sanırım sana da?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company