Yürümeye az kala

Nerdeyse doğduğu andan beri zıplayan, çılgınca yürüteç ve hoppala kullanan sonunda da 9 aylıkken yürüyen kuzenin Ryan’ın bacaklarındaki eğrilik hepimize ders oldu ki, hoppalada zıplayan çocuk görüntüsüne bayılmama rağmen bunların hepsinden uzak durmayı seçtik. Hatta Ryan’ın hoppalasını biz almıştık ki o da hala içime dert olur 🙁

Özellikle bu ay tay tay dururken sürekli yere çakıldın ve oranı buranı morarttın. Hal böyle olunca yürüteç olmayan, plastik olmayan ama yürümene yardımcı olacak ELC marka el arabasını almaya karar verdim. Daha sana hamileyken bu arabayı bir montessori blogunda görmüş, Mothercare’de satıldığını fark edince çok sevinmiştim. Yürüyene kadar yürüteç amaçlı, sonra da oradan oraya oyuncaklarını taşırken kullanırsın diye düşündüm.

Gerçekten de güzel bir oyuncakmış, resmen bayıldın. Yürümüyor neredeyse koşuyorsun, artık dilediğin heryere ayakta gidebiliyorsun. Senin için yaramaz diyemem ama  muzur bir çocuk olacağın kesin. Nereden aklına geldiyse tersten binip scooter olarak kullanıyor, bizi çok güldürüyorsun. Yalnız bunu almakla yürümene yardımcı mı olduk yoksa geciktirecek miyiz tam emin değilim. Zira bu oyuncağa kavuştuğundan beri daha az tay tay durur daha çok oyuncağına tutunur oldun. Kolayına geldi sanırım. Çok da önemli değil zaten,  sen nasıl mutluysan öyle olsun canım benim…

Yaklaşık 2 ay önce çok büyüdüğün ve seni mini küvetinde zaptedemediğimiz için yine Mothercare’den aldığımız bu küvet aparatına da bayılıyorsun. Onu da kayıtlara geçirelim. Yalnız ben senden daha çok bayılıyorum çünkü baban olmadığında seni yıkamak artık hiç zor olmuyor. Minik kurbaaa minik kurbaa kuyruğun nerede diye çığlık çığlığa yıkanıyoruz…

10 Responses to Yürümeye az kala

 1. Seda dedi ki:

  ya ben çok özledim demiriii.muzurluklarını,oğuzu çekiştirmesini çok özledim.en kısa zamanda görüşmek üzere…

 2. nihan dedi ki:

  bizde de durum aynı… o ikea kutuları var ya oyuncak dolduruyorum ben ona hepsini bosaltiyor onlari ite ite yuruyor bir de ayakli bir oyuncak var onu itiyor 🙂 ya nihan saka gibi yuruyecekler yaaa…zaman hizli geciyor!
  ben dusa giriyorum onunla kucagima alip yikiyorum 🙂 oluyorum keyiften sonra teskilat hazir havlusu dusun yanindaki askida benim bornoz keza pat geciriyorum havluyu tek kolla bornozumun kolunu derken digerini epey ustalastim 🙂

 3. Benden bizden dedi ki:

  Oyuncak secimlerimiz ve felsefemiz ayni 🙂 ben de bu yurutec arabayi aldim bambinoya tchibodan, oynayacagi gunleri bekliyorum heyecanla! Demiri ve seni opuyorum 🙂

 4. Eylem dedi ki:

  Çok tatlı olmuş Demir.. Geldiğimde yürüyor olur!! Banyo aparatına bayıldım. Gelince ilk iş ben de alıcam. Detayları o zaman isterim senden. Mailine ilk fırsatta cevap vericem. Libya’dan kucak dolusu sevgiler, öpücükler.

 5. ilke dedi ki:

  cok tatli masallah..yurumeye baslayınca tam bir meraklı cüce olacak. istedikleri herseye ulasabilmek onları acayip mutlu ediyor.

 6. Meraklının Annesi dedi ki:

  @Seda-biz de sizi çok özledik pis mikroplar çekilsin artık aramızdan!
  @Nihan- Oh be sonunda bloga tonla yazı koymuşsun. Yıkanma maceranızı okudum ve gözlerime inanamadım. Boyun fıtıklı bir anne olarak o gürbüz oğlanla bunları yapabilmene gerçekten inanamıyorum. Süper annesin sen biliyorsun değil mi?
  @Benden bizden-Tchiboooo bayılıyorum kendisine. Harika tahta oyuncaklar getiriyor. Bir trenimiz bir de müzik aletlerimiz var Tchibo’dan. İyi etmişsin almakla. zaman nasıl hızlı geçiyor bir bilsen. Bambinonun ayaklarından öperim.
  @Eylem-Eylemcim her an bekliyoruz. cesaretini toplarsa adım atacak. Banyo apartının pembesi de var çok tatlı. Küvetinde ayakta duran Duru kuzusunu ancak bu paklar alsan iyi edersin gerçekten. Biz de sizi öpüyoruz.
  @İlke-Çok teşekkür ederiz. Meraklı cüce diye diye hem meraklı hem cüce yaptık çocuğu 🙂

 7. Sena dedi ki:

  Çocuk işte, bu aparatın aynısı geçen Eylül den beri bizde de var ama Doruk hiç hazzetmedi …Sıkıştırılmak, sağa sola monte edilmek istemiyor oğlan, özgür ruh ! Ben Kıbrıs a sadece yere yapışkan halısını alıp gideceğim bu aparatın :)))

 8. Meraklının Annesi dedi ki:

  Ya gerçekten çok komik bu çocuklar. Demir de poposu kurtlu özgür ruhlardan ama niyeyse bunu pek sevdi. Neyse ben üzümünü yiyeyim bağını sormayayım!Artık Doruk pasham yürüdüğü için sadece pedini götürmek ve onu ayakta yıkamak çok mantıklı. Bir sonraki aşama da gözümde canlandı 🙂

 9. Gökçe dedi ki:

  Çınar buradan Nihan teyzesine teşekkürlerini sunar, sayesinde bunlardan birer adet bizde de mevcut 😀

 10. Meraklının Annesi dedi ki:

  Ne dimek efenim araştırnmacı gazeteci kimliğimle hizmetinizdeyim :)Yürümeye başlayınca arkamdan saydırmayın da aldı bunu başımıza iş açtı diye!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company