Yeni Okul

Mükemmel bir okul bulmuştum. Tam kafama göre butik, farklı, idealist! O kadar idealistti ki biz taşınıncaya kadar dayanamadı kapanmak zorunda kaldı. Ve bizim okul arayışımız yine başladı. Seninle kısa listemizdeki tüm okulları birlikte gezdik.

  • Eski okulunun Ataşehir şubesi büyüklük nedeniyle elendi. 10 tane 2010 sınıfı olur mu yahu?
  • 1 adet internatinaol school fiyat/kalite oranı nedeniyle elendi
  • 1 adet montessori anaokulu sınıfları gezene kadar çok mantıklı geldi. Girdiğimiz ilk sınıfta sana kiraz ikram eden kibar çocuklara “Bu kirazlar çürük görmüyor musunuz neden yiyorsunuz?” gibi mantıklı bir soru sorunca, o ana kadar çürük kirazların farkında olmayan öğretmene bakıp kaçarak uzaklaştık.
  • 1 adet çakma international school, bizzat baban tarafından pala zehra okul müdiresi yüzünden elendi. Kendi öz bakımını yapamayan okul müdürüne çocuğumu emanet etmem dedi!
  • 2 adet mahalle anaokulu menülerinde yer alan sağlıksız gıdalar(nutella, ice tea) gibi gerekçelerle elendi.

Aslında cepte iyi bir okul vardı ama onu en sona bırakmıştık. Hiçbir şey bulamazsak oraya göndeririz diyorduk. Neticede Daltonlardan Batu’nun geçen yıl bayıla bayıla gittiği ve memnun oldukları bir okuldu. Nitekim öyle oldu. Tıpkı adı gibi yepyeni bir dünyaya adım attık. Hayatın yarışa çevrildiği, sizin de yarış atı yapılmaya çalışıldığınız bir ortamda başka bir gezegen gibi. Büyük, plastik, yapay ama güzel paketlenmiş benzerlerinin yanında küçük, butik, mütevazı ve huzurlu bir yer. Ne öğreniyorsun bilmiyor ve ilgilenmiyoruz. Öğrenilecek şeyler bir yere kaçmıyor! Sadece mutlusun, 3.5 yaşında her çocuğun olması gerektiği gibi…

One Response to Yeni Okul

  1. NEVIN dedi ki:

    Merhaba.Cocugunuz Yeni Dunyalar’a ne kadar devam etti? Memnun muydunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company