Yazlık vol. 3

 “Geleneksel bi başına Londra ve maç”  planı yapan baban, Kanara dönüşü bizi yazlığa bırakıp vınladıktan sonra ana&oğul baş başa kaldık. Birinci ve ikincide aldığımız derslerden sonra üçüncüsü ballı kaymak gibi geçti.

Traktör ve sinek ilaçlamasını yapan araç ile aranda anlaşılmaz bi aşk vardı. İkisini de taa uzaklardan duyup mutluluktan deliriyordun. Sahilde tanıdık tanımadık herkesin şemsiyesi altına gidip muhabbet ettin, meyve kıvır zıvır ne varsa yedin. Kendinden büyük kızlara sarktın, yaşlıların ellerinden tutup denize girmelerine yardımcı oldun. Tüm sahil suyun ısısını senden öğrendi, hep “biraz soğuk ama girince alışıyorsun” dedin. Bahçedeki çimleri biçtin, sulama yaptın. Eniştenle surfe bindin, havalarda uçtun. Yengeç avladın, kertenkele inceledin, helikopter böceği ile tanıştın. Çıplak ayakla, bisiklet tepesinde, mangal başında kesintisiz 20 günlük bir tatil geçirdin.

Birbirimizi o kadar özlemişiz ki, normalde temastan hoşlanmayan sen bile koyuverdin, sarmaş dolaş, kucak kucağa annecim seni çok seviyorumlarla dolu bir tatil geçirdik. Dinlendim, kafamı boşalttım, sana doydum, tekrar anne gibi hissettim. Dönerken ilk kez sadece ikimiz uçağa bindiğimizde ,  bir arkadaşımla yolculuk yapıyormuşum gibi geldi resmen. Büyüdün ve her günün bir önceki gününden daha eğlenceli oluyor. Bir daha 15 günden kısa tatil yaparsam ne olayım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company