Suçlu keçi mi?

Bilmiyorum. Bunların hepsi tesadüf mü yoksa suçlu keçi mi? Salı akşamı keçi sütlü dondurma yedim, çarşamba sabahı sen de ben de keçi peyniri yedik. Sen nasıl da ağzını şapırdata şapırdata yedin, oh be dedim içimden. Derken o gün 5 kere kaka yaptın hafif yumuşağımsı. Hadi dedim belki tesadüftür. Perşembe sabahını da aynı şekilde geçirdik. Kahvaltıdan sonra sen yürüyüşe çıktın geldiğinde yanakların pütürlü ve kızarıktı. Soğuktan gelip sıcağa girdin ondan olabilir, 3 aydır büyümediğin için bu mevsimlik alındığı halde sana büyük gelen montunun yanağına değen fermuarlardan olabilir, ya da keçi alerji yapmış olabilir. Hangisi acaba? Akşamına da yine 23.30-01.00 arası çok ağlayınca, keçiyi kesme kararı aldım. Tam da anneanenle keçi sütlü tatlılar serisine başlayacakken yine hevesim kursağımda kaldı.

Bir belirti verir demişti ya Fügen Hanım bunlar belirti herhalde. Niye aramıyorum kendisini? İçimden gelmiyor çünkü. Karşısındayken alamadığım cevabı telefonda alabilir miyim bilmiyorum. Pazartesi  domatesli yemeğe başlayacağım, Cuma domatesin kendisine, sonraki Pazartesi de seni tarttıracağım. Ondan sonra telefon açıp adam gibi konuşacağım, gerekirse Aralık ortasındaki randevumuzu erkene çekeceğim.

Artık durumu kabullenme kararı aldım. Yakın bir gelecekte eski yeme düzenime kavuşamayacağım. Ben değil miyim değiştiremeyeceğim şeylerden şikayet etmeyen? Sustum ve oturdum.

8 Responses to Suçlu keçi mi?

 1. Benden Bizden dedi ki:

  Merhaba,
  Blogunuzu yeni kesfettim, cok faydali bilgileredidim, paylasim icin teekkurler! Demir bebege uzun ve mutlu bir omur diliyorum. Benim de 5 haftalik bir oglum var ve sizden uykuile ilgili onerier almak istiyorum, zira bebegim yataginda uyumamakta diremiyor ve bunun aliskanlik haline gelmesinden endise ediyorum.
  Mail adresinizi bulamadigim icin buraya yazdim, bana ozelden donerseniz sevinirim. Tesekkurler!

 2. Eylem dedi ki:

  Nihancım.. geçecek inşallah hepsi. Üzme kendini. En büyük derdi, sıkıntısı alerji olsun Demirciğimin. Bu neslin annelerine de bu vurdu piyangodan, napcaz 🙂

 3. missred dedi ki:

  Eylem’e katılıyorum,resmen piyango vurdu bize ama yapacak bir şey yok. Evet biraz sıkıntılı bir süreç çünkü insanın kafasında bir sürü soru işareti oluyor, ondan mı alerji oldu? bu alerji mi? kıyafeti mi yaptı? yemekten mi kızardı? benim yediğim bir şey mi dokundu? vs. gibi sorular sürekli olacak bizim hayatımızda ama şükür ki en sonunda bir şekil geçecek. Çok daha kötü, çözümsüz adını bile duyup bilmediğimiz hastalıklar var, Allah bebeklerimizi onlardan korusun.

 4. Tuğba dedi ki:

  Nihan’cım… bu durumda Demirciğime dokunan besini bulmuş olmadın mı yani? Ben mi yanlış anlıyorum yoksa bu iyi birşey değil mi? En iyi tarafı alerji testlerinin negatif çıkması. Demir’in bünyesi biraz daha kuvvetlenince bu sıkıntılar geride birer anı olarak kalacak. Ömer’in kilo alımı durmuştu son iki haftada zayıflamaya bile başladı. Bizim de önümüzde çook sancılı bir süreç var. Üzülme ne yapalım, böyle dertler olsun.

 5. Sena dedi ki:

  Ah be Nihanım 🙁
  Kabullendim oturdum sustum diyişin var ya ben de onu uyku işinde tekrarlıyordum sürekli 🙁 Ama geçecek arkadaşım, elbette bu bebikoların bünyeler de alerjenlerin hakkından gelecek gibi büyüyecekler, bazı şeyler ilerleyen aylarda tolere edileibliyor, Demir ciğim de başaracak , lütfen üzme tatlı canını. Mutlu anne mutlu bebek lütfen sıkma kendini…

 6. Meraklının Annesi dedi ki:

  @benden bizden-ikinci uzuuun cevabımı da yazacağım inşallah 🙂
  @eylem-ne güzel demişsin tam piyango bu kadar mı çok olur ya! Tek derdimiz bu olsun tabi
  @missred-aynen dediğin gibi bu sorular kafamda dönüp duruyor cevabı aramayı bırakmak belki de en iyisi! Hep böyle çareli hastalıklar olsun
  @tuğba-kesin keçi diyemiyorum hepsi bir tesadüften de ibaret olabilir!Kıyamam Ömerciğime. Ama bak senin için rahat olsun Ömer’in boyu çok uzun. Kilosu muhim değil dedi dr bana bir hasta olur kiloyu verir ama boy kısalmaz dedi. Ömer’de alerjik birşey çıkacağını sanmıyorum. Yoğurttaki kızarıklık devam mı?
  @sena-haklısın cnm. Giderek tırmanan bu tansiyonu bir şekilde düşürmem ve rahatlamam lazım. Şöyle şarhoş olana kadar içesim var mesela 🙂

 7. Sena dedi ki:

  ah be güzelim 🙂
  benim süt işi tamamen bitti içmeye varım da sen keyif almazsın , seneye diyelim dibini görelim 🙂

 8. Tuğba dedi ki:

  Bilmiyorum ki yoğurt,inek,süt,peynir,lor,keçi bunların hepsini çıkarttık hayatımızdan. Kızarıklık zaten hassasiyet ya da intolerans adı her neyse onun varlığını kanıtlamaya yetiyor.Bakalım zamanla öğreneceğiz ne olduğunu.Tabi bunu açıklayabilecek birini bulabilirsek 🙂 Zira ilk 6 ay doktorların dediklerine harfiyen uyarak süt, yoğurt, peynir tüketen bir annenin çocuğuna sütünden geçen besinler o zaman çocukta bir soruna sebep olmazken, şimdi nasıl oluyor da bir anda çocuğa dokunmaya başlıyor bunu anlayamıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company