Saklı Cennet

Malum sebeplerden geç organize olduk, geç çıktık bu yıl tatile ama son anda çok şansa süper organize olduk. Yalnız kaldık derken, Daltonlardan Doruk’un katılımıyla yine efsane bir tatil yaptık. Bizle vakit geçirmeyi ne kadar sevsen de artık arkadaş arıyorsun yanında. Hele Doruk gibi dili diline, huyu huyuna, düzeni düzenine yakın arkadaşla oldun mu tadından yenmiyorsun. Ufak tefek o senin bu benim kavgaları, bir iki boğma denemeleri dışında mükemmel anlaştığınızı söyleyebiliriz.

Otelse, Fethiye’de doğal yaşam parkının içine nasıl olduysa yapılmış, bir yanı orman bir yani deniz minik bir saklı cennetti. Açık büfe ama az çeşit yemek, az insan, bol yeşillik, bol hamak, sıfır müzik bir ortamdı. Sabahları deniz kenarı, öğlenleri uyku, öğleden sonraları havuz başı, akşamları bebek arabasında dalınan uykular, sahilde veya verandamızda içtiğimiz içkilerle huzurla geçti. Ne azdıran kaydıraklar, ne mini diskolar, ne bakıcılı mini club’lar vardı. Kendi kendinize oyalandınız durdunuz. Tatilde yorulmamanın sırrı kesinlikle küçücük oteller.

Zira bu tatilden tam 1 ay sonra babanın işi nedeniyle peşine takılıp gittiğimiz Hilton Türkbükü iki gecede canımdan bezdirdi. Alllahım o nasıl merdiven, o nasıl büyüklüktür öyle? Odadan denize gitmek bir işkence, dönmek ayrı bir işkence, dakikalarca kuyruk bekleyerek doldurduğun 1 tabak yemeğinle restoranda ayakta kalmaksa paha biçilemez!

Fethiye’de bizim gibi çocuklu bir arkadaşımla karşılaştım. Aynı anda tatil yapıyorduk ve bizim o çok memnun olduğumuz otel onlara dar gelmişti! Derhal büyük ve her şey dahil bir otele geçiyorlardı. Sonra anladım ki zevkler ve renkler hakikaten tartışılmıyor…

Not: Bodrum’a giderken onlarca kontuar arasında önünde durduğumuz bu güzel bayan “Ben sizi tanıyorum” diyerek bizi çok şaşırttı. Meğer bloğunun sessiz takipçilerinden biriymiş. Öyle güzel şeyler söyledi ki özellikle sen neden cümle aleme açık blog yazıyorsun diyen baban bile laflarını geri almak zorunda kaldı. İzin almamıştım o sırada ama bana kızmayacağını umarak resminizi paylaşıyorum. Siz bizim günümüzü aydınlattınız, sizin de ömrünüz aydınlık olsun. Sevgiler…

4 Responses to Saklı Cennet

 1. Duygu dedi ki:

  Geçen yıl senin -sizin demeliyim aslında.. garip bir şey bu hem tanımıyorum yani “siz”, hem neredeyse 3 senedir tanıyorum yani “sen”:)- neyse (müsadenle) senin tavsiyenle Kanara’ya gitmiştik ve ben çok memnum kaldım, sessizliğinden, dinginliğinden, yemeklerinden, denizinden… Bir tek denizin soğuk olması ve oğlumun dişleri titreye titreye girmeye çalışması küçük bir’keşke’ idi benim için.. Tavsiye için gecikmiş bir teşekkür etmek istedim bu yazı vesilesiyle.
  Ve dahası geçen yazdan beri yeni bir yer tavsiyesi olur mu diye beklerken sonunda geldi:) Kimbilir belki deneriz burayı da.. Denersek ve buradan da benzer bir memnuniyetle ayrılırsak artık her sene siz nereye, biz ertesi yıl oraya:)
  Şaka bir yana bu güzel blok için, özellikle bebeklik dönemlerinde ilaç gibi gelen paylaşımların için (her çocuk farklı da olsa tavsiyeler, yaşanmışlıklar her zaman faydalı bence) nacizane bir teşekkür benden..
  Sevgiler..

 2. selmin dedi ki:

  Merhaba,

  Sitenizi bir süredir takip ediyor, hem keyifle okuyor hem de faydalanıyorum. Yorum yazmak bugüne kısmetmiş. Özellikle tatil anlayışımızın çok benzer olması nedeniyle beğendiğiniz/kaldığınız yerleri paylaşmanız çok faydalı oldu benim içim. İlk fırsatta denemek üzere bir kenara not ediyorum:)

 3. Meraklının Annesi dedi ki:

  @Duygu- Senin de, sen de lütfen 🙂 Asıl ben teşekkür ederim güzel sözlerin için. Aynı şeylerden keyif aldığım insanlara ulaşmak, işe yaramak çok hoşuma gidiyor. Bu otelde deniz fazlasıyla sıcak mutlaka denemelisiniz. Hizmet kalitesi Kanara’daki cabbar garsonlar kadar yüksek değil ama Kanara’da rahat eden buraya haydi haydi bayılır. Umarım bu sene gidersiniz. Kim bilir belki karşılaşırız bile 🙂
  @Selmin-İlk yorum için teşekkürler 🙂 Bu tip tatillerden hoşlanan avuç kadar insana ulaşabilmek beni de çok mutlu ediyor. Dilerim dener ve memnun kalırsınız. Bi de Kanara var orası da süper. Sevgiler

 4. esra dedi ki:

  Fethiye’deki otele geçen yaz gitmiştik ve hala hayranlığımızı atamadık,senede bir kez tatil yapma imkanımız oluyor.o sebeple her sene değişik bir yere gitmek istiyoruz.ama bahsi geçen otele muhakkak tekrar gitmek istiyoruz.
  Zevklerimizin benzemesi beni mutlu etti:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company