Parti zamanı

Oldum olası misafir ağırlamayı çok sevmişimdir. Aileden gelen bir gelenek, yenilsin, içilsin, birlikte olunsun, eğlenilsin pek severiz biz. Gel gör ki bu seferki organizasyon 45 m2 salonumuza sığdıramayacağım kadar büyüktü. Çoğu 1 yaş partilerinin aksine büyüklerin yanında hatırı sayılır da bebek/çocuk davetlimiz vardı, zira geniş arkadaş çevremizin tamamı son 3 yılda büyük bir hızla çoluk çocuğa karıştı. Gerçekten zoraki kalabalık değildi, en yakınlarımız bizimleydi,  fazladan bir kişi bile yoktu. Çekirdek kadromuz kalabalık ne yapalım? Bizi ağırlamaya cesaret edecek bir cafe olmayınca, özellikle çocuklu annelerimiz rahat edebilsin diye parti evlerinden birinde aldık soluğu. Genel olarak bu tarz doğum günü kutlamalarından hiç hoşlanmasam da 20’ye yakın çocuk ve 67 büyükle gerçekten doğru bir mekan seçtiğimizi söyleyebilirim. Çocuklar eğlendi, uzun zamandır görüşmeyen büyükler hasret giderdi, biz de ilk yaş sevincimizi yaşadık.

Güya senin uyku saatine göre ayarlayıp 11.00-13.00 saatlerini seçmiştik. O sabah olması gerekenden de erken kalkıp, uyman gereken saatte ilk uykunu uyumayınca oldukça uykusuz bir giriş yaptın partine. Buna rağmen hiç de fena değildin. Hayatında ilk kez girdiğin top havuzuna aşık oldun resmen. Normalde herhangi bir şey için tutturmayan sen, ilk kez elinle sürekli bu bu bu diyerek seni kucağına alanlardan kurtulup top havuzuna gitmeye çalıştın.

Meraklı cücenin partisinin konsepti haliyle 7 cücelerdi. Pastanı yapmak teknik sebeplerden dolayı bana kısmet olamadıysa da sonuç tam hayal ettiğim gibiydi. Bir pastacı başka bir pastacıyı beğeniyorsa, başka pastacı gerçekten iyi demektir. Keyifli Tatlar Hande Hanım’a ne kadar teşekkür etsek azdır. Kurabiyelerini ise tamı tamına 4 gece uğraşarak, hatta son gece Burcu, büyük teyzen ve anneannenden yardım alarak ancak bitirebildim. Dile kolay 70 cüce+20 adet bir kurabiyesi. Bayağı formdan düşmüşüm anlayacağın!

Ailedeki müzikten sorumlu devlet bakanı babanla birlikte pasta müziğini klasik Happy Birthday şarkısı yerine “KISS- I was made for loving you baby” olarak seçtik. Çok hoşuna gitti, pastan kesilirken tepindin durdun. Kravat ve papyon taktırmayan sıkıntılı bir çocuk olduğundan efendi ama rahat kıyafetler seçtim sana. GAP ve Zara’dan alınmış iki farklı kombinasyon giydin. 1,5 yaş altı arkadaşlarına Imaginarium’dan kurmalı minik oyuncaklar, daha büyük arkadaşlarına kitap, bayan konuklarımıza ise sevgili yengenin keçeden yaptığı el emeği göz nuru minik lavanta keseleri armağan ettik.

Velhasıl varlığınla en az bizim kadar sevinmiş dostlarımızla çok çok güzel bir gün geçirdik, hepsine geldikleri için çok teşekkür ederiz. Bundan sonraki doğum günlerin gündüz sadece anneler ve bebekleri ile yapacağımız değişik aktiviteler, akşam ise aile kutlaması şeklinde olacak. Bebeksiz arkadaşlarımı olaydan daha fazla soğutmak istemem 🙂 Araştırmalarım sırasında çok değişik doğum günü aktiviteleri buldum, yine sabırsızlandım. Sıradaki lütfen….

*Fotoğraflar www.aycaogus.com

3 Responses to Parti zamanı

  1. cokoprenses dedi ki:

    nice nice yıllara,saplıklı mutlu yıllar dilerim size.eğlenceli bi parti olmuş anlaşılan top havuzu filan:)

  2. Selin dedi ki:

    Hep birlikte nice mutlu yıllara, iyi ki doğmuş Demir:))

  3. Meraklının Annesi dedi ki:

    Çok teşekkür ederiz ikinize de 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company