Oyun Grubu

Bugün Cuma, oyun grubu günün. Ben yokum ama sen gezmelerine tam gaz devam ediyorsun.  İşteyim diye seni alışmış olduğun sosyal hayattan koparmanın bir anlamı yoktu. İşe başlamadan planı yapmıştım, güvendiğim bir taksi durağından rica edecektim hep aynı şöför ile topu topu 3 ayrı adrese seni ve Güler’i götürecekler, dönüşte de ben sizi alacaktım. Plan şimdilerde tıkır tıkır işliyor.

Gelgelelim ekibe. Nasıl oldu da bu dört kadın ve çocukları bir araya geldi inan bilmiyorum. Karmaşık bir denklem, Sena ile ben doktordaş olarak doğum fotoğraflarımızı çeken Ayça sayesinde tanıştık. Gerisi Emziren Anneler Grubu sayesinde çorap söküğü gibi geldi, o Ceylan’la samimiyeti ilerletmişken, bir gün geçerken uğrayan Peri de eklenince ekip tamamlanmış oldu. Dışarıda başlayan toplantılar samimiyet ilerledikçe evlere taşındı, bayağı gün yapmaya başladık annelerimiz gibi. Anneler çok güzel anlaştı, siz anlaşmakla kalmadınız resmen muzur bir çeteye dönüştünüz. Velhasıl üste para versek böyle oyun grubu oluşturamazdık.

Benim dışımda tüm anneler iş hayatlarına bebekleri için ara vermiş(verebilmiş), hepsi birbirinden donanımlı anneler. Genelde böyle bol kadınlı ortamlarda bir çocuk karşılaştırma, eleştirme, başkasının yaptığını beğenmeme, kendi yaptıklarını diretme gibi hareketler çok yaygındır. Oysa bizim aramızda o kadar pozitif bir paylaşım var ki, değil böyle şeylerin olması bilakis kimin ne derdi varsa ilk birbirini arayıp fikir aldığı süper bir platform olduk farkında olmadan.

İşte bu güzel anneler, işe dönme sürecimi daha kolay atlatabilmem için bana öyle çok destek oldular ki haklarını ödeyemem. Hepsi sanki kendi çocuğuymuşcasına sana bakıyor, seviyor, besliyor, gözetiyor, Güler Abla’nı çaktırmadan denetliyor, sana benim eksikliğimi hissetirmiyorlar. Oyun gruplarına annesiz iştirak eden çocuktan çok, tam 3 anneye birden sahip çocuk statüsünde oluyorsun. Tüm bunları yapmakla kalmayıp, beni de ihmal etmiyorlar, canlı bağlantı yapıp gelişmeleri aktarıyor, resimlerini gönderiyor, gündüzlü toplantılara iştirak edemiyorum diye kuzuları yatırıp akşam buluşmalarına geliyorlar. Son aldığımız karara göre 15 günde bir perşembe akşamları kız kıza çıkıyoruz artık. Henüz sizden başka bir konuyu konuşma kıvamına gelemedik ama projeler havada uçuşuyor.

Geçen Sena söyledi, “Bu memeler bir hayıra daha vesile oldu” diye, çok haklı hakikaten. Sizleri ve tatlı kuzularınızı tanıdığım için çok mutluyum. Sizlerle daha çoook eğleneceğiz gibi gözüküyor. Hepinizi çok seviyorum…

9 Responses to Oyun Grubu

 1. berrin dedi ki:

  Ekip supermis:)

 2. Sena dedi ki:

  güzel arkadaşım 🙂 duygulandım sabah sabah …
  her türlü vesile olana, vesileye minnettarım sizleri tanımama olanak verdikleri için …bu arada blogspot çaktı bize kornerden, artık http://www.dorikus.wordpress.com dayız , ne kadarlığına bilemesem de..

 3. Nihan valla sulandırdın gözlerimizi :))Biz de sizleri tanıdığımız için çooooook mutluyuz, oyun günlerini iple çekiyoruz, bir de artık kızkıza akşamlarımızı tabi :))

 4. Gokce dedi ki:

  Ama cok kiskandim Ben sizi….

 5. BERRİN dedi ki:

  bende kıskandım:)) ya nihan su planlı tip haline bayılıyorum.cidden ise baslamadan taksiciyide ayarlamıssın supersin daha ne diyim:)

 6. muge dedi ki:

  kıskananlara ben de eklendim galiba 🙂

 7. elif dedi ki:

  ben de kıskandım:)oraya buraya yazıp duruyorum oyun grubu oluşturalım diye ama z.burnu mu çok ters herkese bizde mi bi şanssızlık var anlamadım:(

 8. Sena dedi ki:

  Elif ; http://www.benimleoynarmisinanne.com a yazdin mi ?
  orda semtlere göre bir sürü oyun grubu oluşturmayı bekleyen anne var diye biliyorum…

 9. Meraklının Annesi dedi ki:

  @Berrin-sokak oyun grubumuz da süper ama, sayende 🙂
  @Sena-daha çoook güzel şeylere vesile olacağız inşallah 🙂
  @Peri-Her geçen gün daha da eğlenceli oluyor değil mi?Ah ben de akşamları iple çekiyorummmm.
  @Gökçe-Bu gidişle sen beni Göktürk’e taşıyamayacaksın ama ben seni Anadolu yakasına transfer edeceğim 😛
  @Berrin K.-kıskanma canım 6 bebeği aşamayacak şekilde bir oyun grubu oluşturun ona da zevkle iştirak eder demircim 🙂 imza organizer anne!
  @Müge-berrin özkan, berrin kilimci, müge alın size oyun grubu :)Tecrübelerimizden söylüyorum ev oyun grupları 5-6 bebeği aşmamalı. Yoksa kaos kaçınılmaz.
  @Elif-Sena güzel demiş baktın mı bu siteye?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company