Mama Sandalyesi Sorunsalı

Sevmiyorum. Niye bilmiyorum, belli  bir sebebi yok, sadece o dev anası gibi mama sandalyelerinden hoşlanmıyorum. Aybala Teyze‘nin ısrarlı tavsiyesi üzerine nispeten tahammül edebildiğim minyatür IKEA mama sandalyesini alıp bu konuyu kapatmaya karar vermiştim ki doktorun arkaya yatanlardan almamız gerektiğini söyledi. Hernekadar oturabiliyor olsan da dimdik IKEA mama sandalyesinden şimdilik yana devrileceğini iddia etti. Henüz denemedik ilk fırsatta deneyeceğiz zira sebze çorbasına geçeceğimiz bugünlerde bir yemek ritueli oluşturabilmek için mama sandalyesine ihtiyacımız var. Diğer hiçbir konuda istemediğim gibi bu konuda da atıp tutmak istememekle beraber, karşında oyuncaklarla maymun olarak, elimde tabak peşinde koşarak ya da televizyon karşısında sana yemek yedirmek istemiyorum. Yemeyen çocuk hiçbirşeye benzemezmiş o yüzden temkinliyim ama tıpkı uyku konusunda olduğu gibi yeme düzenin için de elimden geleni yapacağım. Hep diyorum ya biz iyi bir ekibiz ve her konuda olduğu gibi bunda da asgari müşterek bir yol bulacağızdır.

Halen kabız olman sebebiyle doktorunun verdiği 30 cc armut suyunu sıkacak cam rendemiz olmadığından soluğu Oğuz’larda aldık bugün. Kabızlık dedin mi ilk akla gelen isim olan Oğuz’un annesi  armut suyunun kitabını yazdığından eski günleri yad ede ede büyük bir zevkle armut suyunu hazırladı. Anne sütünden sonra ilk tadına baktığın içki armut suyuna resmen bayıldın. Biberon sevmeyen sen, ağzından biberonu çekmeme bile izin vermedin. Annen gibi meyveci olacaksın belli oldu.

Bu arada Oğuz’un mama sandalyesini de deneme fırsatı bulduk. Ola ki aldık, mama sandalyesi yatırımını boşa çıkarak gibi gözükmüyorsun. Sırf armut suyunu içerken değil, biz mutfak sohbeti yaparken de mama sandalyesinde uslu uslu oturdun. Cam rendye el koyup, ilk armut suyuna ev sahipliği yapan Seda Teyze’ne teşekkür ederek evimizin yolunu tuttuk.

Haftasonu babanla düşünüp taşınıp kaşınıp mama sandalyesi sorunsalını çözeceğiz.

8 Responses to Mama Sandalyesi Sorunsalı

 1. Eylem dedi ki:

  Amanın o ne keyif! Demirciğimin gözlerinden mutluluk fışkırıyor. Besbelli mest olmuş armut suyuna :D. Biliyor musun? Duru ne zaman edepsizlik etse -ki bu şimdilerde klasiklerimizden, inanmıyorsan bekle gör, edepsizlik halleri fotoları topluyorum, çok yakında bir post ile karşınızda 🙂 – aklımdan hep Demir geçiyor.. Ne olurdu diyorum, sen de Demir gibi uslu uslu oturabilen, sessiz sakin bir bebek olsaydın bazen?! :)))

 2. SEDA dedi ki:

  Demirciğime hizmete her daim hazırım seve seve 🙂 Oğuz da anneannesinden çok seni görüyor sanırım Demir de beni öyle.
  Sanki alsanız mama sandalyesine de oturacak gibi annesi hiç sesi çıkmadı baya bi süre ama gene de karar sizin.Maşallah Demir’e =)

 3. ayça dedi ki:

  Yine diycem doktorlar halt etmiş:) sen bak çocuğuna oturduğuna eminsen al gitsin ikeayı çünkü ötekisine o kadar para verip 1 ay sonra ikeayı kullanmaya devam edeceksin.. kenarlarına küçük yastık sıkışıtr şimdilik olsun bitisn:)
  Yemeyen çocuk yoktur yemek yemeyecek diye endişelenen annevardır 🙂
  İlk zamanların zor olabilir ama unutma 1 yaşına kadar hala anne sütü onun besini 🙂 sadece tadıyor olması bile yeterli ..
  http://www.idefix.com/kitap/cocugum-yemek-yemiyor-carlos-gonzalez/tanim.asp?sid=K4DFE0ZENY0Y2GNLTLK2 bu kitabı öneriyorlar ben de gidip alıp okıycam fikrim olsun olup olmadık önermeyeyim ama bir arkdaşım okuduğunda bana benim önerileirmin bir çoğu olduğunu söyledi benim önerim dediğim benim tecrüblerimi aktarmış olmamdır 🙂 yoksa konununn uzmanı falan değilim ancak cougumda aldığım sonuca baktığım zaman o bahsettiğin peşinden koşma yedirmeleri ya da çocuğa özel menü çıkarmaları hiç yaşamadık istersen ara konusalım 🙂 uzun uzun anlatmaktan keyif alırım.. rahat ol yeter aynı emzirme gibi 😉
  En önemli söyleyebileceğim şey sana çiğnemeyi öğrenmesi için dişlerinin çıkmasını beklemene gerek yok 🙂 finger food diye bakın google göreceksin..yazmak uzun oldu sıkılma okurken bir ara konuşalım 😉

 4. Sena dedi ki:

  Nihan cım, kabızlığa sebze çorbasına geçiş dönemi de destek veriyor, rahat ol bir iki haftaya geçecek..Semizotu eklersen çorbalara bağırsaklar daha bir rahatlıyor..Ayrıca hem havuç hem pataes hem pirinci aynı anda vermemeye çalış, üçü de kabız yapıyor zira 🙂 Son bir şey daha ben Chicco aldım çok memnun kaldım, IKEA da yazlıkta , döndür çevir hangisi hangi bulunduğun ana uygunsa onu kullan. Biz yemek yerken asla TV seyretmiyoruz, böyle alışmasını istemiyorum, aksi takdirde yemek oyalanmalar, annenin binbir türlü şaklabanlığı ve soğuyan yemek seramonisine dönüşüyor. Yemek bitince de her defasında Doruk’u alkışlıyordum başlangıçta, sonraları bana gülümsediğini gördüm aklında olsun 🙂

  Zeytinyağı benim kabızlıkta kullandığım yegane şey oldu..Su da içmiyordu bir ara Doruk iyice zorlanıyordum. Ama kulak çubuğu kullanmaktan hoşlanmıyorum onun yerine pamuğa sürdüğüm zeytinyağını makatına yerleştirip birkaç saniye tutuyorum , temizlemeden bezleyip kapatıyorum , yağ zaten bol olduğu için içeriye akıyordur belli bir mikatrda. Fitili atınca gece saatlerinde değil gündüz atmak lazım , bacaklar çalışmazsa fitilin işe yaraması saatleri buluyor zira..Onun yerine zeytinyağını kullanıyorum fitilden çok daha erken işe yarıyor ..Sağlıklı atlatacağı bir ek gıda geçiş dönemi diliyorum Demir’e …

 5. ayça dedi ki:

  yemek yeme kuralı : 3 ana öğünde de sofrada oyunsuz ve evde kim varsa hepsi yemek yiyecek şekildeolursa ileride hiiç sorun yaşamazsınız.. yaw yazmasıne zor..okuyana ukala gelebilirim ama anlatmak isterim bunları uzun uzun.. bir sohbet günü mü yapsak ne ??

 6. Sena dedi ki:

  yapalım..bende 2 mama sandalyesi var , buyursun herkes 🙂

 7. ubbzkrt dedi ki:

  Cookie tarifi arıyordum en son an itibariyle bu sayfaya kadar uzandı yolum her neyse, benim çocuğum yok ama çocukluğumdan beri mama sandalyeleri bana anormal itici gelmiştir.
  Bu arda çok tatlı bir oğlunuz var.

 8. Meraklının Annesi dedi ki:

  Umut ohhh bee yalnız değilmişim :)Çok teşekkür ederiz. Tutturabildin mi cookie’yi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company