Lohusalık Diyarı

Nasıl Doğumistan varsa Lohusalık Diyarı diye biryer de var kuşkusuz. İşte ben o diyarın prensesiydim geçici bir süre için. Her kim hormonlar lohusa depresyonuna sebep oluyor diyorsa halt etmiş kanımca. Bence çevrenizdeki insanlar ve onların yaklaşımı sizin bu diyarda prenses mi yoksa külkedisi mi olacağınızı belirliyor.
Çok şanslıyım, biliyorum ve hep şükrediyorum. Hayatımın en mutlu günlerini geçirdim yine ve and içtim kızımı, gelinimi beklemeden etrafımdaki her lohusayı mutlu edecek bir şey yapacağım.
Bir lohusaya yapılmaması/söylenmemesi gerekenler listeleri havada uçuşuyor ya keşke diyorum biz mini bir belgesel yapsaydık bunun doğrusu nasıl olur diye. Kimse bana neye ihtiyacım olduğunu, ne pişirileceğini, evdeki eksikleri, ne zaman oğlanı ne zaman kızı benden biraz uzaklaştırmalarını istediğimi sormadı. Kimse bebeğime iyi bakıp bakamadığımı, sütümün miktarını sorgulamadı. Kimse ilk kıskançlık günlerindeki oğlumla sürtüşmelerimi eleştirmedi, araya girmedi. Kimi evine, kimi tatile gitmedi, kimi yolculukta beni yalnız bırakmadı, kimi uyuttu, kimi masaj yaptı, kimi besledi, kimi sarıldı, kimi sırtımı sıvazladı, çok iyi gittiğimi söyledi. Sanki sessiz bir ittifak gizli elleriyle herşeyi halletti, lazımken oradaydı, fazlayken kayıptı.
Teşekkür ederim hepinize tek tek. Efsane bir lohusalık oldu sayenizde. Yalnız yine şu eski zamanlarda yatağın içinde bebekle çekilen lohusa fotoğrafını çekmeyi unuttuk. Acaba diyorum bir tane daha mı… Şaka şaka!
lms_lohusa-all

2 Responses to Lohusalık Diyarı

  1. peri dedi ki:

    ne güzel anlatmışsın neler yapmaları gerektiğini, çook güzel 🙂

  2. ezgi dedi ki:

    Ne güzel ne güzel 🙂 Gerçekten zor lohusalık günleri yaşamış bir anne olarak bende tüm lohusaları mutlu etmek istiyorum 🙂 Maşşallah Güneş in güzelliğine bayıldım .Ömrü uzun çoook mutlu olsun biricik ailesiyle ve sevenleriyle 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company