Küçük ama gururlu genç

Her yaz planını aylar öncesinden yapmayı alışkanlık haline getirmiş  bir aile olarak en temel hakkımız olan “plan yapma” özgürlüğümüz hoyratça elimizden alınınca bu yaz planlarımız pek bir güdük kaldı. Sen de bu yazın çoğunu site çocuğu olarak geçirdin.

Yeni evimizdeki ilk yazımız olduğundan durumundan pek de şikayetçi olduğunu söyleyemeyiz. Havuz-park-futbol sahası bermuda şeytan üçgeni içerisinde yüzme, scooter, bisiklet, kovalamaca, basket, futbol derken yeni ekürilerinle pek eğlendin.

Site çocukları için düzenlenmiş bir de yüzme okulu vardı. Hergün arkadaşlarını izleyip sürekli hocayı taciz edince seni de yazdıralım istedik. Malum önden bir yüzme tecrübesi de var belki iyice sökersin biz de havuza düşerse nolur endişelerinden kurtuluruz diye düşündük. Gel gör ki sevgili hoca, 4 yaşından küçük çocukları kursa almayacağını bildirdi. Ama sana özel dersle 10 bilemedin 20 derste öğretebileceğini beyan etti. Küçük çaplı bir servet yani! Yok dedim kalsın seneye inşallah…

Ama sen bıkmadın usanmadın her gün havuzun kenarında oturup yüzen arkadaşlarını izledin, “Bu çocuk çok küçük bu havuza giremez, çişini tutamaz” diyen teyzelerle “Ben çişimi tuvalete yapıyorum noldu sen yapamıyor musun?” diyerek mücadele verdin. Özetle çok çektin bu kendi küçük müçük ama içi dolu turşucuk hallerinden.

Bir cumartesi sabahı bana dedin ki “ Anne çıkart kolluklarımı ben yüzmeyi öğrendim.” Peki dedim çıkartıyorum, en fazla ne olabilir ki ben yanındayken biraz su yutacaktın olup bitecekti. Atladın ve….

Seni kursa almayan hocaya selam olsun. Masraf çıkartmadan Beleştepe’de yüzme öğrenen küçük ama gururlu oğlum benim…

4 Responses to Küçük ama gururlu genç

 1. Sevcan dedi ki:

  Nihancım merhaba .. Yazılarını büyük keyifle okuyorum lütfen bu kadar ara verme:))
  Demir e kocaman bi aferin!! Entereresandır hiç birbirini tanımayan insanların hayatları gün gelir bi yerde kesişir ve bir çok ortak özellikler bulursunuz hayatınızda..ben bu duyguları yaşıyorum sizi okudukça.. Sevgiyle kalın..

 2. HULYA dedi ki:

  merhaba demirin üzerindeki can yeşeğini nereden aldınız?

 3. Miraç dedi ki:

  ben de merak ediyorum, bu can yeleği görevi gören sevimli şeyi nereden aldınız?

 4. Meraklının Annesi dedi ki:

  @Hülya @Miraç yelek malesef bize ait değil bir komşumuzun. Geçen yaz internetten satış yapan anne&bebek sitelerinden birinden almışlar. Eminim bu yaz da satışa çıkar. Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company