Kafası karışık annen ve nutella

39 hafta 0 gün itibariyle boyunu bilmiyorum gene sormayı unuttum, kilon 3.500 gr, annen hala 13,5 kg…Hastaneye üstelik de bavullarımızla gittiğimiz kontrolümüzden de kös kös eve döndük.  Hazır oraya kadar gitmişken, doğumhaneyi ve odaları da gezdik. Doğumhaneyi görünce biraz heyecanlandım ne yalan söyleyeyim. Şimdilik benim için bir anlamı olmayan o odada, bundan en fazla 1 hafta sonra sana kavuşacağımı düşününce bir garip oldum. Üzerimdeki aşırı sakinlik normal değildi zaten, azıcık heyecan iyidir 🙂

Resmi olarak 1 haftadır 1 cm açıklıkla geziyorum ama sen gelmiyorsun. Kendi kendime bile itiraf edemediğim ama dün anneanenin de dile getirdiği birşey var ki sanırım senin doğmana ben engel oluyorum! Yani hamile olmayı, içimdeki varlığını o kadar sevdim ki içten içe dışarı çıkmanı istemiyor olabilirmişim. Evet tüm bunlar doğru ama ben seni çok seviyorum, içimde veye dışımda bu değişmeyecek canım oğlum. Umarım istemeden sana yanlış bir mesaj göndermiyorumdur.

İtiraf edeyim ben senin 40. haftana kalacağını hiç düşünmemiştim. Çok haraketli  bir hamilelik geçirdiğim ve kasılmaların çok erken başladığı için çoktan doğacağını düşünmüştüm. Aslında geçen hafta sonuncusunu yaptığımız hypnobirthing derslerinden bu duruma hazır olmam gerekiyordu ama değilmişim anlaşılan. Dün geceden beri kilonun bu hızla artmaya devam etmesi halinde sezeryan olmak zorunda kalacağıma dair ciddi bir endişeye kapılmış durumdayım. Bir tarafta herşeyi doğal akışına bırakmak, suni sanci ve epidural almadan senin seçeceğin günde seni doğurmak isteyen ben, bir tarafta da yeter ki sezeryan olmiyim suni sancı alsam da çok muhim değil diyen ben var. İçgüdülerim senin bekleyerek bir bildiğin olduğunu ve doğanın dengesine güvenmem gerektiğini söylemesine rağmen neden böyle hissediyorum bilmiyorum. Cuma günkü kontrolümüzde- tabi o vakte kadar doğmazsann bu endişemi doktorunla paylaşacağım. Beni sürekli beklemeye teşvik edip sonra da kilosu çok arttı sezeryan yapıcaz diyeceğini hiç sanmıyorum ama yine de içimi rahatlatmam gerekiyor.

Gündüzleri neredeyse hiç hareket etmemeye başladın. Kahvaltıdan sonra elimde bir nutella, sen hareket edene kadar kaşıklıyorum- tatlının tadı hala çok kötü gelmesine rağmen! O ilk hareketini duyduğumdaki huzurumu sana anlatamam. Ha bir de göğsümden ciddi şekilde gelen sütlerin var. Yani aslında hazırız sanki be oğlum, gel kavuşalım artık?

6 Responses to Kafası karışık annen ve nutella

 1. Çalışan Gebe dedi ki:

  evet bu sefer bana da hazırmışsınız artık gibi geldi yazından… bence bir sonraki yazı Demir’in gelişinin müjdesi olacak… Normal bir doğumla kolayca gelicek oğlun inşallah… Ben de doğal bir doğum yapabilmek için deliriyorum. Ama yine de gerçek bir tıbbi gereklilikle sezeryan olmak zorunda kalırsan da çok üzülme lütfen… hayırlı haberlerini bekliyoruz…

 2. Gökçe dedi ki:

  Bu arada erken haftalarında açılma var diye suni sancı alıp doğuramayan da var bence beklemek ile doğru yaptın. Yani belki o şekilde doğuramayacaktın ve sezeryana alacaklardı. Bir de Çalışan Gebe’ye katılıyorum sezeryan olursan da çok üzülme. Ben de bebeklerimizin ve kendimizin karmasına bırakıyorum. haberlerini bekliyoruz…

 3. berrin dedi ki:

  Merhaba
  bende hala dogum yapmadim:)
  seninle ayni duygulari yasiyorum.39+1 ve bende acilmada yok. cuma gunu bizimde kontrolumuz var bakalim neler olacak.
  hergun bloguna bakiyorum demir bebek geldi mi diye.
  gunduzleri hareketlerinin azalmasi durumu bende de var. bir elimde cikolata bir elimde visne suyu(ise yariyor) hareket edene kadar yiyorum:)
  aksamlari daha hareketli oluyor bizim yaramaz.
  guzel haberlerini bekliyorum:)

 4. Gökşen dedi ki:

  Çok şaşırdım, ben buraya hayırlı olsun diye gelmiştim oysa ki 🙂 Ben 38+5’de doğum yaptım ya, sanıyorum ki herkes benimle aynı olacak :)Bekliyoruz güzel haberlerini, sağlıkla bebeğine kavuşman dileğiyle…
  Not: çiçekli tacı buldum büyükada’da, çok teşekkürler.

 5. Başak dedi ki:

  Sen merak etme, meraklı ve düşünceli yeğenimiz hafta içi doğup sizi ve bizi trafiğe sokmamak için hafta sonunu bekledi, o kadar. Sen trafikten dolayı gerilme diye cts. sabah 8-8 buçuk gibi sancılar hafiften başlayacak, mis gibi 10 dakikada karşıya geçeceksiniz, gezdiğiniz doğum odasında sakin sakin gelecek demir’cim:)ben sana bu yönde enerji gönderiyorum, hadi bakalım, gerisi ellerinizden öper:)

 6. Meraklının Annesi dedi ki:

  Hepinize desteğiniz için çok teşekkür ederim. Oluruna bırakmak en iyisi galiba. Ama inanın bebeğimi sağlıkla kucağıma almak dışında hiçbirşey istemiyorum. Sezeryan olursam da üzülmicem söz veriyorum.
  Berrin yalnız olmadığımı bilmek çok güzel 🙂 Umarım ikimiz de sağlıkla kavuşacağız bebeklerimize…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company