Gezgin Cüce

Bende gerçekten bir anormallik var. İş için 3 gece 4 gün Londra’ya gitmem gerekiyordu. Git biraz kafanı dinle di mi? Yok olmadı, yapamadım, yine içime sinmedi. 10 yıllık İngiltere vizesi ile kendini İngiliz sanan iyi bir bebek bakıcısı buldum. Fazla uzakta değildi bizim evdeydi. Baban benim konferansta olacağım iki tam gün boyunca sana bakmayı kabul edince gezgin cüceye yine yol göründü. Biyometrik resimler çekildi, pasaportlar yenilendi, biletler ayarlandı, ev tutuldu, sancılı bir vize süreci daha başarıyla atlatıldı. İşteki bu berbat haftayı da bitirebilirsek ver elini Londra.

Bu ara enterasan soruların vardı. Biz neredeyiz anne? Bizim evimiz Zanzibar’a uzak mı anne? Ne kadar uzak? Yürüyerek gidebilir miyiz vb… En sevdiğim montessori materyallerinden biri olan ama henüz erken olduğu için almadığım bu güzel haritayı muhteşem bir Etkin Fare organizasyonu ve yüz yüze tanışmadığım fedakar arkadaşı sayesinde türlü maceralar sonrasında taaa Amerikanyalardan getirttik. Kim demiş hiç oyuncak almadığımı 🙂 Hiç de erken değilmiş, bu harita ile yapılabilecekler yaş arttıça artıyormuş. Şimdilerde İstanbul, Londra, Zanzibar, yazlık, kutuplar arasındaki mesafeler,  penguenler, develer, yılanlar, kelebekler, kangurular gündemimizi fazlasıyla meşgul ediyor. Gerçek bir gezgin yetişiyor, emeği geçen tüm isimsiz kahramanlara teşekkürkerimle..

One Response to Gezgin Cüce

  1. özay dedi ki:

    Süpermiş harita! Sana bir de kitap tavsiyesi: “başka bir ülkede yaşasaydın” Aşağıdaki linkten inceleyebilirsin. http://www.birdolapkitap.com/2011/06/03/bir-dunya-onlarca-yasam/ Doruk bayılıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company