Farklı bir parti

İlk kez bu yıl farkındaydın doğum günün olduğunun, ilk kez bu yıl heyecanla bekledin, günleri saydın. Madem bu kadar heves ettin biz de farklı bir şey olsun istedik, teyzenle günler öncesinden planları yapmaya başladık. Konsept yoga, tema Şimşek Mc Queen olacaktı. Maksat mini mini bedenler yoga ile tanışsın, hem eğlensin hem rahatlasındı.

Arkadaşlarına vereceğimiz minik hediyeleri konsepte uygun olarak manavdan aldığımız kese kağıtlarına koyduk. Partide öğrenilenler evde pekiştirilebilsin diye de en sevdiğin eniştenin tasarımı ile hazırladığımız mini mini yoga kitaplarını da üzerlerine yapıştırdık. 

Nasıl olur da olur, teyzen 20 çocuğu acaba nasıl zap eder diye endişe etsek de 5. dakikadan sonra sen ve arkadaşların büyülenmiş gibi teyzeni izleyip yoga yapmaya başladınız. Kah uçak oldunuz, kah tren, kah araba. Sevgili Ela “Yoga stüdyosunda yoga yapılır, parti evinde doğum günü yapılır. Ben gelmiyorum, hıh!” diyerek partiyi protesto etmeye teşebbüs etse de başta kendisi olmak üzere tüm arkadaşların çok eğlendiler. Yoga yapmak için 3+ olmak gerektiğinden Nil gibi birkaç minik arkadaşın eğlenceye katılamadı ama olsun, seneye onlar da büyüyecekler nasıl olsa…

Öncelikle stüdyosunu bize açarak partimize ev sahipliği yapan sevgili Merih Hoca’ma, arkadaşlarına gönül rahatlığıyla ikram ettiğim yağsız&unsuz  pastası için Göztepe Cafe London-Müzeyyen Hanım’a,  karşılama komitesi olarak üstün başarı gösteren sevgili kuzenin Mina’ya, partinin fotoğraflarını çeken kuzenin Sarp’a, her türlü organizasyonumuza yardımcı olan büyük teyzen Zeynep’e, catering sponsoru olup tüm arkadaşlarına sağlıklı,ev yapımı atıştırmalıklar hazırlayan annaneciğine, bu güzel gününde yanımızda olan arkadaşlarına ve annelerine teşekkür ederim.

Ama asıl teşekkür partinin baş kahramanı sevgili teyzene gelmeli. Bir insanın sevdiği işi yapması ne demekmiş onu izlerken anlayabiliyorum. Bu dünyaya gelme amacını bulabilmiş, hayata geçirebilmiş ve aldığı keyfi etrafındaki herkese bulaştırabilmiş nadir insanlardan. Seni azdıran, kudurtan ama gözlerinin içini güldüren sevgili teyzen, benimse yoga hocam, şifam, ağrı kesicim.Yolu onunla kesişmeyen herkesin bir gün bir yerde karşılaşması dileklerimle..

One Response to Farklı bir parti

  1. Tumay dedi ki:

    Öncelikle Demirin kocaman 3.yasini kutluyor,saglıklı uzun bir ömür diliyorum. Böyle ince düşünceli bir ailesi oldugu sürece bu meraklıcüce daha bizleri çok şaşırtacak gibi. Ne kadar harika bir dogumgunu partisi fikri!
    Biraz daha sık yazsanız da kendinizi özletmeseniz nasıl olur acaba 🙂 sevgiler,bol yazılar..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company