Elveda Babaannecim

Öyle huzurluyum ki seni ona götürebildiğim için. Sana dokundu, seni sevdi, seninle sohbet etti, aynı evde iki keyifli gün geçirdi. Dönerken basbayağı vedalaştık biz. Biliyorduk bu son görüşmemizdi. 93 yılın yorgunluğuyla istemiyorum artık daha fazlasını diyordu ve haklıydı da.

Keşke hep böyle sıralı olsa ölümler. Keşke herkes torunlarını, torunlarının çocuklarını görebilecek kadar uzun yaşasa. İnsan daha kolay kabulleniyor. İsyanla değil, sevgiyle, güzel günleri anarak uğurluyor. Hiç yas evi gibi değildi, bol bol resimlere baktık, onunla ilgili anılarımızı anlatıp güldük. Ayrı şehirlerde olduğumuz için belki çok emeği olamadı üzerimde ama çok duası vardır kötü günlerimde bana iyi gelen. Nur içinde yatsın…

Zorunluluktan da olsa ilk kez iki gece ayrı kaldık. Hiç sorun çıkartmamışsın canım oğlum. Gözüm hiç arkada kalmadan, iyi olacağını bilerek seni emanet etmek nasıl büyük nimet bilemezsin. Sana bakıcı ararken gelip giden kadınlar beni öylesine yıpratmıştı ki, kimse beni anlamaz hatta biraz da sorunun bende olduğu ile ilgili kinayeler yaparken bir tek babaannem anlamıştı beni. Eee ne de olsa kendisi de aynı dertten muzdaripti. Kim bilir belki de onun dualarının hediyesidir ablan bize.

5 Responses to Elveda Babaannecim

 1. peri dedi ki:

  Tekrar başın sağolsun Nihan, nur içinde yatsın.

 2. ilke dedi ki:

  başınız sağolsun..Allah nur içinde yatırsın.

 3. Meraklının Annesi dedi ki:

  Çok teşekkür ederim kızlar.

 4. ÇokBilmiş dedi ki:

  Başın sağ olsun, mekanı cennet olsun. Ben hala arıyorum babaannemin kokusunu. Umarım bizim torunlarımız da, bizi böyle sevgiyle anarlar…

 5. Özlemce dedi ki:

  Başınız sağolsun.Nur içinde yatsın babaanneniz.Bende anneannemi kaybettim önceki hafta,sıralı ölüm diyoruz işte.Benimde tek tesellim torunlarını tanımış olması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company