Demir üst dişlere karşı

Canım oğlum ilk dişini fark edişimden tam 4 gün sonra ikinci dişin de patladı. Sonra 10 gün süren huzur ve güven ortamımıza geri döndük. Gece uykuların, gündüz kikirdemelerimiz geri geldi. Taaa ki evvelsi güne kadar. 2 gecedir yine 8-10 kez inleye ağlaya kalkıyor, bu sefer de üst dişlerinin sancısını çekiyorsun. Tecrübeli anneler üstlerin en az 1 ay sonra çıkacağını söyleseler de daha erken çıkacağına inanmak istiyorum. Çektiğin sıkıntıyı izlemek ve birşey yapamamak çok zor.

Bugün doktorundan binbir rica ile ağrına bir çare istedim. Yine fitillere izin çıkmadı! Gerçekten ama gerçekten kötüysen yarım ölçek İbufen şurup verecekmişiz. Babana sordum ben mi hassasım yoksa Demir gerçekten kötü mü diye. Meğer onun da içi parçalanıyormuş. Ortaklaşa kararla şurubunu verdik.  Bakalım bu geceyi nasıl geçireceksin?

Büyüyüşünü keyifle izlerken kimbilir daha nelere canın yandığını göreceğim. Daha bisikletten düştüğünde çekeceğin acıyı izleyeceğim, sonra ilk kız arkadaşından ayrıldığında çekeceğin acıyı…Yaşlı nineler gibi oldum çıktım anne olalı beri ama ne yapayım elimde değil. Bu ilk acında olduğu gibi sen istedikçe hep yanında olmayı diliyorum canım oğlum ve hep böyle geçeceğini bildiğim çareli acılar olsun hayatımızda…

2 Responses to Demir üst dişlere karşı

  1. Gökşen dedi ki:

    Kuzucuğun ilk dişi de çıkmış! Mısır patlağı gibi acısız pıtırdasın inşallah :)sevgiler.

  2. Sena dedi ki:

    Nihan cım,
    Beyaz soğan ver eline diyor benden de tdecrübeliler 🙂
    Hem susatıyor su içirtiyor hem de sızlayan dişlere iyi geliyormuş..Bizimki artık alıştı 9. dişi de çıktığı için arada bir geceleri çok çığlık atarsa Calpol şurup veriyorum, 1 sefer de Dentinox sürüyorum. Öyle sakın vermeyin çok çok çok mecbur kalırsanız kısmına da kulak asmıyorum , çığlık atıp ağlayacağına arada bir freahlasın uyumak onun da hakkı diyorum ben ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company