Çınar’la nasıl tanıştın?

Nereden başlasam nasıl anlatsam. Senin blogundaki bir yoruma mail ile cevap verirken şimdi geldiğimiz noktayı hayal bile edemezdim tabii ki. Tek ortak noktamız aynı anda hamile olup aynı doktora gidiyor olmaktan öte değildi başlarda. Gün geçtikçe daha çok yazıştık, yazıştıkça daha çok anlaştık. Sonra bir bakmışım ki o senin doğumunu en az benim kadar heyecanla bekliyor, ben doğumhanede onun kulaklarını çınlatıyorum doktorunla, en uykusuz gecelerimde ona doğumla ilgili son taktikleri veriyorum, o doğumdan çıkar çıkmaz telefonun diğer ucunda bana-aslında dış kapının dış mandalı olması gereken bana- heyecanla Çınar‘ın doğumunu müjdeliyor. 

İşte biz o Gökçe teyzenle ve Çınar efendiyle sonunda bugün buluştuk. Siz uslu uslu uyurken, biz yıllardır görüşmeyen iki dost gibi saatlerce konuştuk durduk. Hislerim beni yanıltmamış. Aynı anda hamile olan iki kadından çok daha öteymiş benzerliklerimiz. Tevekkeli boşuna değilmiş bu soğuk nevale annenin daha tanımadan kanının kaynaması! Pek çok güzel şeye vesile olduğu gibi, artık yeni bir dostum olamaz herhalde dediğim 30’lu yaşlarımda piyangodan çıkan bu dostluğa da vesile olduğu için sevgili doktoruna teşekkür etmemiz lazım aslında. Siz CA Babies olarak, doktordaş, hastanedaş, sünnetdaş ama en önemlisi şimdi ve bundan sonra arkadaşsınız. Tıpkı bizim ve hatta babalarınızın da olacağı gibi…

Sonra annecim biz Çınar‘la nasıl tanıştık diye merak edersen bu yazıya bakabilirsin canım oğlum benim.

3 Responses to Çınar’la nasıl tanıştın?

 1. Gökçe dedi ki:

  İki gündür dönüp dönüp tekrar okuyorum. Bu kadar güzel ifade edilmiş bir tanışma hikayesine ne yazabilirim diye düşünüyorum…Şimdi şöyle dönüp baktım yazışmalara nasıl gelişmiş bu şeker arkadaşlık diye. Bloguna bıraktığım ufacık bir soruya, üşenmeden kocaman bir mail döşemen ile başlamıştı herşey. Hatta ben şaşırmıştım maili görünce. İyiki o soruyu sormuşum ve sen de iyiki mail atmışsın bana. Seni gördüğümde de sanki hep tanıdığım bir arkadaşımla buluşmuş gibi hissettim. Sanki geçen saatlerde konuştuklarımızla da aradaki 10-20 yıllık boşluğu kapatmak istercesine yaşamımızı/yaşadıklarımızı paylaştık seninle… Bundan sonra da hayatımız birbirine benzer bir paralellik gösterecek ve paylaşacak çok daha fazla şeyimiz olacak. Tekrar buluşmayı dört gözle bekliyorum. (Not: İnsan anne olunca daha bir duygusal oluyormuş, okurken gözyaşlarımı tutamadım :))

 2. yasemin dedi ki:

  nihan merhaba,

  sana bir şey sormak istedim fakat e-mailini göremedim. benim adresim yasemin_zeynep@yahoo.com, rica etsem bana adresini yollar mısın?

  sevgiler,
  yasemin

 3. Meraklının Annesi dedi ki:

  @Gökçe-her şeyin karşılıklı olması ne güzel 🙂 Sizden ayrılıp eve döndükten sonra içimi kocaman bir mutluluk kapladı hala da devam ediyor. Döner dönmez sizdeyiz. Öperim.
  @Yasemin- en son benzer bir maili Gökçe’ye yazdığımda işte bunlar oldu 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company