Ben, Kendim

Ben iki yıldır kendim için harika bir şey yapıyorum. Tek başıma tatile gidiyorum. Yani tek başıma derken pek tabi kalabalık bir ekiple gidiyorum ama oğlum ve kocam olmadan demek istiyorum. Gezmek, yeni yerler görmek için değil sadece durmak, sakinleşmek ve kafamı boşaltmak için. Ve her yaptığımda binlerce kez iyi ki diyorum.

Bu yıl da yaptım. Neredeyse bir aileye dönüşen yoga ekibimizle Assos İda Costa otele yoga kampına gittik. Gerçi bu sefer kızım karnımda benimleydi ama oğlum ve babası yoklardı.  Telefon, sosyal medya, ülke gündemi de yanımda yoktu. Onun yerine bol uyku, bol kitap, bol yoga ve içi güzel insanlar vardı yanımda. Kızımın dünyaya gelişini, bu vesileyle iyisiyle kötüsüyle yaşamın ta kendisini olabilecek en ruhani şekilde kutladık, çok ağladık, çok güldük. Uzun süredir bir yerlerde kaybettiğim iç huzurumu tekrar yakaladım sayelerinde.

İkinci defa anneme olmama sayılı günler kala içimde yaptığım neyi aynı neyi farklı yapmalıyım muhasebesinde kendimi her seferinde dilerim her şeyi aynı yapabilirim derken buldum. Dilerim yine doğan her yeni gün bana ne kadar uykusuz olduğumu değil, ne kadar şanslı olduğumu hatırlatır, dilerim oğluma gösterdiğim özenin aynısını kızıma da gösterebilirim, dilerim sabrım tükenmemiştir, dilerim amacım kızımı bir an önce büyütmek değil her geçen günün kıymetini taa içimde hissetmek olur.

Ama kampta farklı yapacağım tek şeyi sanırım buldum. Kendime vakit ayırmaktan asla vazgeçmeyeceğim…

2 Responses to Ben, Kendim

  1. nevin dedi ki:

    guzel arkadasim benim… hep nese ve enerji sacan, hayata hep dolu tarafindan bakan. sabrin tukenmek yerine artacaktir eminim. kalbinde oyle cok yer var ki… once kendi ruhunu beslemekten daha iyi bir sey yapamazdin zaten… hep boyle cicek ac….

  2. zekiye dedi ki:

    Merhaba yazilarinizi büyük hayranlikla okuyorum. Malesef benim bebegimdede süt alerjisi cikti bu nedenlede blogunuzu kesfettim.
    Yardiminiza tecrubelerinize cok ihtiyacim var. Umarim bana yardimci olursunuz şimdiden teşekkür ederim. ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company