Bayram Havası

23 Nisan’da senin bayramınla başlayıp 1 Mayıs’ya benim bayramımla devam eden bayramlar silsilesinde havalar da güzel olunca öyle güzel vakit geçirdik ki seninle. 

Açılışı Van Gogh Alive ile yaptık. Tarihi anlar yaşandı. Arabada uyuduğun öğle uykun sırasında bebek arabana taşınırken ilk kez uyanmadan uykuna devam ettin. Biz de fırsattan istifade güzel bir öğle yemeği yiyebildik. Tabi herkes bizim kadar şanslı değildi, mesela seninle aynı gün sergiyi gezmeye gelenler gibi! Evde üç  tane Van Gogh reprodüksiyonu posterimiz olduğundan seni önden nereye gideceğimiz, neler göreceğimiz ve nasıl bir ortam olacağı yönünde hazırlamıştım ama bu kadar tozutacağını hesaba katmamıştım. İçeri girdiğin andan itibaren sağdan sola koşturup duvarlarda gördüğün her şeyi aaa çiçek, aaa adam, aaa sandalye ben oturabilir miyim diye dile getirmen, tüm mekanı kaplayan renk cümbüşlerinde  aaa turkuaz, aaaa sarıııııııııııııı, boya yapalım mıııı şeklinde bağıra bağıra konuşman güzel bir müzik eşliğinde sakin sakin eserleri idrak etmeye gelen kitleyi kah güldürdü, kah kızdırdı. Özellikle trenler çıktıktan sonra zevk çığlıkları ile oradan oraya koşarken ortadaki perdeye ters takla atıp düştüğünde kapanışı yapmaya karar verdik. Boya yapmak isteyeceğini tahmin ettiğimden hazırlıklı geldiğimiz mekandan yarım saat boya yaptıktan sonra ancak ayrılabildik. Bu da tarihe ilk sergi deneyimin olarak geçsin. 

Yine kayda geçirmemiz gereken bir ilk de bu yılki 23 Nisan’da hayatının ilk uçurtmasını uçurmuş olman. Büyüüük aktivite üstatları MiniAktivite organizasyonu ile biz çocuk olduk Özgürlük Parkı’nda ilk uçurtmalarımızı uçurttuk. Rüzgarsız bir gün olmasına rağmen otuz saniyeliğine bile olsa havada kalan uçurtmaların arkasından attığınız çığlıkları görmek çok güzeldi. Sevgili Semin’in elinden çıkma ay ve yıldız kurabiyelerimizi yerken, Berrin’in elinden çıkma mini bir elişi çalışması ile kendi bayraklarımızı yapıp bayramı tam anlamıyla idrak ettik. 

Sanki göz açıp kapayınca tekrar tatil oldu. 1 Mayıs’ı da oyun grubumuzla Fenerbahçe Parkı’nda geçirdik. Kah şarkı söyledik, kah denize taş attık, kah topumuz denize kaçtı. Bir amca çıktı niye bilinmez buz gibi suya atladı topumuzu aldı. Biz 3 anne para mı istiyor acaba neden böyle yaptı diye ürkek ürkek bakarken, sadece dedi “Sadece bir çocuğu sevindirmek için…” Öylece bakakaldık, var mı gerçekten böyle insanlar?

Arada bir hafta sonu da sevgili Dodo’yla Demirciköy sefası yaptık. İşte asıl orada uçurtmanın hakkını verdik. Üzerine Mini Aktivite ile çok eğlenceli bir Uçurtma Müzesi ziyareti yaptın. Anneler gününü içeren hafta sonunu ise Bursa’da kuzeninle birlikte ata binerek geçirdin. Evimizin yeni gündemi sevimli at Yıldısssss oldu. 

İşte aynen böyle geçti koskoca bir 26.ay…

2 Responses to Bayram Havası

 1. ilke dedi ki:

  sonrasında da aynı resimdeki gibi oturmaya devam ettimi bilemem ama at üstündeki uslu oturuşuna bayıldım..

 2. Semin dedi ki:

  Nihan cim , siz de miniaktivite’yi pony binmeye gotursenizeeee :-p
  Bir de firsat bulmusken Demir’ in hatiralarina kayita gecsin isterim :iyi ki senin gibi
  bir annesi var …hic usengeclik yapmadan ,tum detaylari organize ederek,
  Stres yaratmadan Demir ‘in tum aktivitelerde bulunmasina imkan sagliyorsun! Ve ona da ayrica tesekkur ederiz ki ;tum etkinliklerde gosterdigi uyum&katilim icin :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company