Baba kucağı

Başından beri hep söyledim, 0-1 yaş benim uzmanlık alanım çünkü ben bebeklere bayılırım. Babanın uzmanlık alanı ise 1+ çünkü o da çocuklara bayılır. Aradaki fark ne biliyor musun? Biri bebek bakmak ,diğeri insan yetiştirmek. Ne yalan söyleyeyim senin büyüdüğün ve dünyayı keşfedeceğin dönem nedense bana daha zor geliyor. Şimdiye kadar verdiği destek bir yana,  asıl o dönemlerde yanımda baban olacağı için çok şanslıyım. Çocuğumun babası olması için ne kadar doğru bir insan seçmişim şimdi çok daha iyi anlıyorum.

Sense baban olmak için seçtiğin bu insanın ne kadar doğru olduğunu zamanla anlayacaksın. Oyunlarını genelde onunla oynarken, bitmek tükenmek bilmeyen öğrenme açlığını onunla doyururken, birlikte balık tutarken, uçurtma uçururken, maça giderken, koridorda maç yaparken, sen gözlerini kocaman açmış dünya savaşlarını babandan dinlerken, dünya klasiklerini sana tanıtırken, müzik zevkini aşılarken, dünyayı dolaşmak istediğinde, hayallerinin peşinden gitmek isterken, ilk içkini tadar, ilk aşk acını çekerken benim eksik taraflarımı onda bulacak, hayatı ondan öğreneceksin.

Hayatımın iki büyük aşkı, size bakmaya doyamıyor, birlikte görmekten büyük haz alıyor, gelecekteki halinizi hayal etmeye bayılıyorum. Babalar günün kutlu olsun kocacığım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company