Aktivite Bayramı

Oraya mı buraya mı derken bu bayram evde kaldık, iyi ki de kalmışız. Arada 2 güncük işe gitsek de uzun zamandır böyle güzel dinlendiğimi hatırlamıyorum. İşten ziyade, işten eve evden işe ulaşmak için çektiğimiz eziyet beni o kadar yoruyormuş ki aslında enerjimin ne kadar fazla olduğunu ancak evimde oturabilince anladım. Bir de üzerine istisnasız her öğlen seninle 2 saat uyumak eklenince keyfime diyecek yoktu bu bayram.

Normal tempomuz düşünüldüğünde hafta içi seninle o kadar az vakit geçirebiliyoruz ki onda da ancak yemek, yıkanma, yatırma gibi öz bakım ihtiyaçların ile sarılma, öpüşme gibi duygusal ihtiyaçlarımızı karşılayabiliyoruz. Aslına bakarsan ben sadece 10 saat+2 günlük anneyim! Senden bazı gerçekleri saklıyor, buraya hep yaşadıklarımızın güzel kısımlarını yazıyor filan değilim. Seni senden bunalacak kadar göremeden, çoğunlukla sana doyamadan, hatta seninle yapmak istediğim şeyleri bitiremeden yine işte buluyorum kendimi. Bu nedenledir ki ben her zaman çok planlı ve programlı olmak durumundayım. Kimine göre sıkıcı, bana göre bu kadar çok şeye nasıl yetişiyorsun sorusunun altın cevabı.

Bu uzun tatilimizi de uzun süredir yapmak istediğimiz aktivitelerle doldurup, aralara da bolca dinlenme serpiştirdim. Neler yapmadık ki… Senle saç traşına gittik, hem de erkek berberine. Ama bu son olacakmış zira berber amca bu bir baba&oğul aktivitesidir lütfen siz getirmeyin diye pedagojik bir yaklaşımda bulundu. Sonra aile ziyaretlerimizi yaptık, harçlıklarımızı ve hediyelerimizi cebimize attık. Sana bayram hediyem yıkanabilir boya kalemlerimizle karalamalar yaptık.  Uyguladığım taktik kapsamında kalemleri yeme eğilimin giderek azaldı. Kalemi tek bir kez bile ağzına sürsen o gün bir daha oynayamayacağımızı söyleyip kaldırdım. 3. günün sonunda oynamak istiyorsan ağzına sürmemen gerektiğini öğrenmiştin. Kasım ayımızın ikinci eşleştirme kartı olan hava durumu kartları ile oynadık. Sanırım bu kartlar için biraz erken olmuş zira sen sadece bulut ve güneş demekle yetindin. Bu ara favori oyuncağın oyun hamurları ve neye niyet neye kısmet olan benim pastacılık ekipmanlarım ile uzun uzun oynadık, köpekler, bebekler yaptık. Sonracığıma uzun süredir görmediğin Dalton arkadaşların Dodo ve Batu ile, başka bir sabah da Çınar’la bu ara favori mekanımız olan Beyaz Fırın’ın oyun katında buluştuk. Babanla erkek erkeğe bir gün düzenlediniz ve beni arkadaşlarımla buluşmak üzere azat ettiniz.

Tatil boyunca kelime dağarcığına eklediğin yeni kelimelerle bizi bol bol eğlendirdin. Bir kere -cim takısını öğrenerek herkesin kalbini fethettin. Hem de böyle uzatarak ve bastırarak annecimmmm, dedecimmmm, teyzecimmmm demiyor musun işte o an karşı taraf eriyor bitiyor. Bayram sabahı sana you tube’dan Bugün Bayram şarkısını dinletme gafletinde bulundum. O andan beri her gün “Bugün bayranı aç, erken kalk çocuklar” diye ortalıkta dolanıyorsun. Yatağında emziğini ararken “Emzik burda galiba” diyorsun. Su isterken elinle minik işareti yaparak “Anne birazcık su içiyim” diyor, bardağı elinden almaya kalktığımda da “Anne su içiyorum bi dakkaaa” diye çıkışıyorsun. Asıl komik olan artık taklitler yapmaya, sesinin tonunu değiştirerek bir şeyler anlatmaya da başladın.

Bu ayın önemli gelişmesi olarak artık yastık ve yorgan kullanmaya başladığını belirtmeden geçemeyeceğim. Sabahları alakasız bir tarafta üstün açık uyansan da yorganını sevdiğini söyleyebilirim. Tatilin son günü itibariyle 20.ayını da devirdin. Ev ölçümlerimize göre 11,1 kg ve 81 cm ebatlarında meraklı, neşeli, hınzır bir cüce olarak evimizin eğlencesi, tek kişilik tiyatromuzsun.

4 Responses to Aktivite Bayramı

 1. melontheroad dedi ki:

  😀 İlk saç traşı mıydı?Ağladı mı?Biz daha kestiremedik hem kıyamadığımdan hem de ağlar kesin diye:(
  10 saat+2 günlük anne benzetmene de cık cık anne yanında olsa da annedir, yanında olmasa da. Sen yanında değilken ona hazırladığın ortam bile gayet güzel bir annelik yapıyor olman demektir:)

 2. Miraç dedi ki:

  Berber koltuğunda oturmuş, ellerini de kucağına koymuş hali harika. Maşallah.

 3. Eylem dedi ki:

  Berber amcaya çok güldüm. Baba oğul aktivitesi ha? 😀 Demir yakında tekerlemelere falan geçecek Nihan! Okudukça hayretler içinde kalıyorum, maaşallah ona 🙂

 4. Meraklının Annesi dedi ki:

  @melontheroad-aslına bakarsan ikinci traşıdyı. ilki benim berberdeydi bu resmi erkek berberi.
  Ne güzel birşey söylemişsin “yokken ona hazırladığın ortam”, çok teşekkür ederim.
  @Miraç-Teşekkür ederiz 🙂
  @Eylem-Kime çekti ben anlamadım yahu. Tekerlemelere geçtik bu arada 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company