Adının Hikayesi

Kız demişti doktor başta abine, Leyla olacaktı adı. Cinsiyet değişince döndük Demir‘e. Sonrasında Ela’nın dünyalar güzeli kardeşi oldu, Leyla. Sordu da İkbal teyzeniz koyabilir miyim diye, tescilli ismimiz değil ya koy tabi dedim “Benim bir daha çocuum olacak da, kız çıkmayan sülaleden kız olacak da, koyver gitsin”dedim.
Gün oldu devran döndü, geldin beni buldun canım kızım. Bilemedik başta adının ne olacağını, tek bildiğimiz yine yeni moda bir isim istemediğimizdi. Eskilerden, çoook eskilerden oturaklı bir isim bulacaktık sana. Ha bir de içinde Türçe karakter olmayacaktı mümkünse. Neval başı çekti hep, Nevra, Verda, Rana, Suna derken abin arayışımızı noktalandırdı.
İlkbaharda doğan kızların adı Yağmur, yazın doğan kızların adı Güneş, sonbaharda doğan kızların adı ise Yaprak olmalıymış çünkü sonbaharda da yaprak yağmuru olurmuş. Onun kardeşi yazın doğacağı için adı Güneş olmalıymış. Güneşi çok seviyormuş çünkü hem içimizi ısıtırmış hem de uzayda varmış. Bizim kriterlerimize uymadı belki ama, bir önemi de olmadı aslında.
Dilerim adını hep sever, tıpkı adın gibi hep parlar, etrafındakilere ışık ve mutluluk saçarsın. Tıpkı varlığını öğrendiğim ilk günden beri bana yaptığın gibi…

2 Responses to Adının Hikayesi

 1. Dilek dedi ki:

  Nihan,

  Hayırlısı ile kucağınıza alın Güneş’inizi…Artık şart oldu görüşmek.Minik bebek sevmeyeli 4 yıl oldu zira:))

  Sevgiler,

  Dilek

 2. benden bizden dedi ki:

  Sağlıkla gelsin, ışığını kendine ve etrafına saçsın Güneş kız 🙂
  Demir harika bir abi olacak, maşallah! 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company