31.Hafta

cucem_110110

30w6d - 42 cm - 1710 gr

31. haftanın sonu itibariyle boyun 42 cm, kilon 1.710 gr, annen +9 kg. Yüzünün önüne koyduğun o yumuk yumuk elini de çok seviyoruz tabii ki oğlum ama hani diyorum sen de diğer çocuklar gibi bir poz versen artık?!?

Doktor kontrollerimiz 2 haftada bire düştü. Bu da demek oluyor ki doğmana gerçekten çok az kaldı! Artık yavaş yavaş kasılmalar hissetmeye başlamam gerekiyormuş. Günde 8 taneye kadar alakasız zamanlarda kasılma hissetmem normalmiş. Bense artist artist doktora “Yooo katiyen öyle birşey yok herhangi bir sancı bel ağrısı filan yok bende. Sadece oğlum yer değiştirirken karnımda ani bir sertleşme bööööle bi nefes kesilmesi tarzında birşey oluyor.” derken, aslında kasılma denen şeyin işte tam da bu olduğunu öğrenmiş bulunuyorum. Böyle durumlarda ayağımı uzatıp dinlenmem, şekerli birşeyler içmem ve kasılmanın sıklığını takip etmem gerekiyormuş. Bense sadece 2-3 kez derin ve güzel yogik nefes alıp, karnımı sevip olayı kapatıyordum. Artıkın dinlenmeye özen göstereceğim söz.

Hala kendimi iyi hissettiğimden 36. haftamızın sonuna kadar işe gelip gidelim diyorum oğlum sen ne dersin? Sabah ve akşam trafiği toplamında ortalama 2,5 saatimizi yollarda geçirdiğimiz için bana kızıyor musun bilmiyorum ama böylece evde senle geçireceğimiz süremiz artacak, bir de bu açıdan bak lütfen.  Hem doktorumuz da öyle tavsiye etti. Evde normal doğum beklemek-hele de sen tembellik edersen- biraz sıkıcı olabiliyormuş. 

Şimdiden bahisler açıldı. Martta doğum günleri olanlar(3,5,12,15…vs) kendileri ile aynı gün doğacağını düşünedursunlar, baban senin yavru bir kartal olarak 19.03’te doğacağına inanıyor.  Anneanen ise taktı 7 Mart’ta doğacakmışsın. Bakalım hayatın boyunca binlerce yere yazmak zorunda kalacağın doğum tarihin olarak hangi güzel günü seçeceksin ve kimi haklı çıkartacaksın?

4 Responses to 31.Hafta

 1. ikbo dedi ki:

  Ya sen ne güzel özetliyorsun yaşadıklarını…
  En garibi de ‘İnanamıyorum Çoğalıyoruz’!!!
  Ela hanım kardeşinin odasını çok beğendi, resmen güldü Nihan:)
  ‘HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK’

 2. nevin dedi ki:

  bir de derdin ki ne yazacağım ben?
  “yazamıyorum ki”…
  daha ne yazacaksın Nihancım.
  İkbale katılıyorum öyle güzel yazmışsın ki…
  kitabı okumadığım için özetleme kısmını henüz bilmiyorum tabi;)

 3. Meraklının Annesi dedi ki:

  Bu bilgiyi bir yorumdan çok bir post konusu yapmam daha uygun olur aslında!Küçükken anneanemin annem için tuttuğu pembe kadife kapaklı günlüğü okumayı o kadar çok severdim ki yüzlerce kez okumuştum annemin bebekliğini. Annem de anneaneminki kadar güzel olmasa da ablam için benzer bir defter tutmuştu. Bende ikinci çocuk olmanın tüm talihsizliği ile böyle bir kalıntı bırakmamış saolsun. Bebeklik resmim de yok zaten o konuya hiç girmeyeyim şimdi!
  Hayalim bir gün oğlumun da bu satırları okuması ve sizlerden duyduğum güzel sözleri bana söylemesi 🙂

 4. Meraklının Annesi dedi ki:

  İkbal allah iyiliğini versin resimleri Ela’ya mı gösterdinn 🙂
  Haftaya perdesi ve yatak örtüsü de geldiğinde, Ela bir teftişe gelsin diyorum. Bir eksiğimiz gediğimiz kalmış mı, konforda kusur etmiş miyiz test etsin söylesin lütfen!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company