23.ay dialogları

Konuşmandaki gelişim ve boyun arasındaki ters orantı seni gören herkesi şok ede dursun, şu lafları bir kayıt altına alalım sevgili oğlum.

 • “Ahpatot Nino” Kitap Özeti

Çok sevdiğin “Yavru Ahtapot Olmak Çok Zor” kitabını, her sayfasında bir cümle söyleyecek şekilde baştan sonra anlatıyorsun. Nino uyanmışşş, pijamasını çıkartmıııış, kahvaltısını etmişşş, çantasını takmışşş okula gidiyooomuş. Otobüs durmuş, bebek balıkları kurtarmış, annesine sarılmış, annecim seni çok seviom demiş!

 • Masal Anlatma

Dedenin sana anlattığı masalların girizgah bölümünü ezberlediğini, bir gün kendi kendine lego yaparken söylediğinde anladık. Evvel zaman içinde, kalbulll zaman içinde, develer imam iken, ben babamı sallarken!

 • Esnaf Muhabbeti

Mahallenin marketi, balıkçısı derken şimdi bir de taksicilerle kanka oldun. Her Perşembe anneannene gide gele ablanın sözlerini ezberlemişsin. Taksiye biner binmez “Gözteke Parkına gidicez” diyormuşsun. Sonra da “Benim adım Demir seninki neaaa?” diyerek muhabbeti koyulaştırıyormuşsun. En son caddeye inen ışıklarda beklerken “Işıklardan sağa sonra da sola döncez” deyince adam yuh demiş. Bu dialog ablandan ezberlediğin bir dialog olsa da beni şaşırtan gerçekten sağını solunu öğrenmiş olman.

 • Kibarlıklar Silsilesi

Birşeyi çok istersen “Annecim nütfeeen”, çok hoşuna giden bir şey yaparsam “Annecim tekeşkür ederim”, kazara birşey değil demeyi unutursam “Bişey diil anne bişey diiiiiil” diye kızmalar! Sabah uyanınca “Annea çabuk gel”e ek olarak “Neden gelmiyorsun yataktan? Abla mı gelse?” şeklinde beni can evimden vurmalar, yapıcaktık, edecektik’le biten cümleler, doğru yerde kullanılan  hatta, sadece, hiç, zatenler…

 • Müzik Ruhun Gıdası

Kuzenin Mina’nın son okul gösterisinden diline plesenk olan “Aşk kaç beden giyer?” ve radyodan duyup mossa mossa diyerek hasta olduğun bu şarkının popülerliğine inat, en sevdiğin müzük Heavy Metal’miş, sorunca öyle söylüyorsun. Bknz bu video.

En sevdiğin şarkı da Judast Priest “Parental Guidance“, şarkının sözleri pek manidar! No no aç diye ortalıkta dolaşıyorsun. Ha bir de klasik müzik olarak Şopinnn seviyormuşsun, kültür mantarı evladım.

Bu ara ablanın okuldaki ödevi çocuk şarkıları olunca hayatımda hiç duymadığım yüzlerce şarkıyı söyleyip oyunlar oynuyorsunuz. Ben konuya fazlasıysa Fransız durumdayım. “Anne dik dur dik dur söyleee” diyorsun ben bön bön bakıyorum! Ya davulcu ya zurnacı olacaksın bu gidişle. Bana göre hava hoş da kayınpeder adayların ne düşünür bilemem 🙂

 • Sanatsever Memir

Mina’nın okul gösterilerine gide gele tiyatroya gidebileceğine kanaat getirdik ve teyzenin önderliğinde ilk tiyatron olarak CKM’de Kırmızı Pabuçlar oyununa gittin. 45 dakikalık oyunu hiç kalkmadan izlemişsin. Palyaço çok ilgini çekmiş. Hep sahnede kalsın istemişsin. Oyunu izlemenin yanı sıra, ön koltuktaki kızlara kur yapmayı da ihmal etmemişsin. Bu gelişme ile birlikte, seneye başlarız diye düşündüğüm sanatsal aktivitelere doğru yelken açtık.

Gözlerimin önünde büyüyorsun, gündem sürekli değişiyor, senle olmaktan aldığım keyif baki kalıyor…

3 Responses to 23.ay dialogları

 1. Seda Öge Kaplan dedi ki:

  Nihan cığım Merhaba,

  Çok keyifle okudum yazını ellerine sağlık 🙂

  Bir görüştüremedik bıcırıkları maalesef 🙁
  Önümüzdeki günlerde görüşmek üzere,sevgiler

  Seda

 2. derya dedi ki:

  Maşallah Memir’e:)) ne güzel konuşuyor, ne büyük keyif sizlere de… Bizimki 22 aylık ama tek tek kelimelerle takılıyoruz hala:((

 3. NAZLI KEY dedi ki:

  Okurken tüm diyalogları canlandırdım gözümde, Demir’le fiziken tanışmıyor olsak da ben onu çok iyi tanıyorum buradan:)
  Bizde konuşma durumları hala max iki kelime 🙂 dört gözle bekliyorum cümleleri:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company